Gifleniyoruz!
Naz Oral 29, Feb 2016

Gifleniyoruz!

GIF, son zamanlarda sosyal medya paylaşımlarında daha popüler bir hal almaya başladı. Facebook’un gif paylaşımları desteklemesi ve gerek bireysel paylaşımlarda gerekse markalar arasında popüler hale gelmesi Tinder, Instagram, Twitter gibi uygulamaları da harekete geçirdi.
Aslında Twitter’da GIF desteği 1,5 sene önce gelmişti. IOS, Android ve web üzerinden tweetlere GIF ekleyebiliyorduk. Hatta geçtiğimiz yıl kullanıcılar tweetlerinde yaklaşık 100 milyon GIF eklemişti. Yakın zamanda Giphy ve Riffsy ile kurulan ortaklıkların sonucunda hayatımıza giren Twitter'ın son değişikliği ile tweetlerimize hızlı GIF ekleme butonu da geldi. Yani tweet atarken istediğimiz GIF'i ekleyip tweetlerimizi daha öne çıkar dikkat çeker hale getirebileceğiz artık. Yay!

Devamını Oku
Instagram’da çoklu hesap dönemi!
Naz Oral 10, Feb 2016

Instagram’da çoklu hesap dönemi!

Bildiğiniz gibi Instagram, Kasım ayında Android ve IOS’ta çoklu hesap özelliğini test ettiklerini duyurmuştu. 8 Şubat’ta bu özellik kullanıcılarla buluştu. Bizim gibi birden fazla sosyal medya hesabı yöneten ajans insanları çok uzun zamandır bunu bekliyordu. Her seferinde bir hesaptan çıkış yapıp bir diğerine giriş yaparken yaşadığımız stres gerçekten bizi çığrımızdan çıkarıyordu. Aylardır instagram'ın bu özelliği test ettiğini bildiğimizden sabırsızlıkla bekliyorduk. Aşağıda henüz bununla tanışmadıysanız ya da nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz yararlanabileceğiniz minik bir kullanma klavuzu bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Son Tweetler

INSTAGRAM @8bitiz