Gifleniyoruz!
Naz Oral 29, Feb 2016

Gifleniyoruz!

GIF, son zamanlarda sosyal medya paylaşımlarında daha popüler bir hal almaya başladı. Facebook’un gif paylaşımları desteklemesi ve gerek bireysel paylaşımlarda gerekse markalar arasında popüler hale gelmesi Tinder, Instagram, Twitter gibi uygulamaları da harekete geçirdi.
Aslında Twitter’da GIF desteği 1,5 sene önce gelmişti. IOS, Android ve web üzerinden tweetlere GIF ekleyebiliyorduk. Hatta geçtiğimiz yıl kullanıcılar tweetlerinde yaklaşık 100 milyon GIF eklemişti. Yakın zamanda Giphy ve Riffsy ile kurulan ortaklıkların sonucunda hayatımıza giren Twitter'ın son değişikliği ile tweetlerimize hızlı GIF ekleme butonu da geldi. Yani tweet atarken istediğimiz GIF'i ekleyip tweetlerimizi daha öne çıkar dikkat çeker hale getirebileceğiz artık. Yay!

Devamını Oku
Beğen ya da Tepki Göster!
Ezgi Avcı 24, Feb 2016

Beğen ya da Tepki Göster!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg geçtiğimiz sene Eylül ayında dislike (beğenmeme) butonunun geleceğini duyurmuştu. Hemen ardından Ekim ayında da beğen butonunun yanına tepki ifadelerinin ekleneceğini açıkladı. Yani Facebook kullanıcıların istediği, hatta çoğu zaman esprisi yapılan beğenmeme butonu olmayacaktı. Nitekim de birkaç gün önce görmüş olduk.

Geçen sene sınırlı ülkelerde yayına alınan Reactions (tepki), artık ülkemizde de kullanılabiliyor. 6 emoji olarak çıkması beklenen özellikte yay (yaşasın) ifadesi bulunmuyor. Kullanabileceğiniz ifadeler ise; like (beğen), love (muhteşem), haha, wow (inanılmaz), sad (üzgün) ve angry (kızgın).

Devamını Oku

Son Tweetler

INSTAGRAM @8bitiz